تبلیغات
کلینیک فیزیوتراپی کاوه - 20 درصد شکستگی‌های استخوانی مربوط به شکستگی‌های مچ دست است
کلینیک فیزیوتراپی کاوه
وب سایت تخصصی درمان ها و تمرینات فیزیوتراپی و توانبخشی - فیزیوتراپیست های بدون مرز
تمرین همانند داروست پس با صلاحدید فیزیوتراپیست تان انجام دهید

20 درصد شکستگی‌های استخوانی مربوط به شکستگی‌های مچ دست است
بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 19 اسفند 1393
نتایج یک تحقیق در کشورمان نشان داد که شکستگی‌های مچ دست شیوع بالایی در بین افراد جامعه دارد به طوری که حدود 20 درصد شکستگی‌های استخوانی مربوط به شکستگی‌های مچ دست است.

هادی عبادی جراح و متخصص ارتوپدی در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران، تصریح کرد: شکستگی‌های مچ دست، گردن، ران و مهره‌ها شایعترین شکستگی‌ها در بین مردم هستند که به طور عمده در اثر تصادفات و ضربات مستقیم و شدید به وجود می‌آیند.
وی با بیان اینکه شکستگی مچ دست در بین انواع آسیب‌های استخوانی شایع‌تر است، تأکید کرد: نتایج یک تحقیق در کشورمان نشان داد که شکستگی‌های مچ دست شیوع بالایی در بین افراد جامعه دارد به طوری که حدود 20 درصد شکستگی‌های استخوانی مربوط به شکستگی‌های مچ دست است.

عبادی گفت: دلیل عمده آسیب‌های استخوانی به ویژه شکستگی‌های مچ دست، تصادفات و تروما است و البته در کشورمان به دلیل اینکه موارد تروما و تصادفات بالا است، آسیب‌های استخوانی نیز بیشتر دیده می‌شود.

وی یادآور شد: یکی از مهمترین مشکلات در خصوص آسیب‌های استخوانی، مراجعه دیر هنگام فرد مبتلا و آسیب دیده به پزشک است که این موضوع می‌تواند عوارض زیاد و گاهاً خطرناکی به همراه داشته باشد.
طبقه بندی: فیزیوتراپی و توانبخشی شکستگی، 
برچسب ها: مچ دست، شکستگی، استخوان، تصادفات،
ارسال توسط فیزیوتراپیست بابك حسنجانی
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
لینک دوستان