تبلیغات
کلینیک فیزیوتراپی کاوه - با علت گرفتگی رگ سیاتیک پا آشنا شوید
کلینیک فیزیوتراپی کاوه
وب سایت تخصصی درمان ها و تمرینات فیزیوتراپی و توانبخشی - فیزیوتراپیست های بدون مرز
تمرین همانند داروست پس با صلاحدید فیزیوتراپیست تان انجام دهید

با علت گرفتگی رگ سیاتیک پا آشنا شوید
بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 19 اسفند 1393
گرفتگی عضله از زمانی آغاز می‌شود که بدن شما برای مدتی طولانی در وضعیتی نامناسب قرار بگیرد.

عباس دقاق زاده متخصص طب فیزیکی و توانبخشی گفت‌و‌گو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: گرفتگی عضله از زمانی آغاز می‌شود که بدن شما برای مدتی طولانی در وضعیتی نامناسب قرار بگیرد، یا فعالیت‌های شدید را انجام بدهید، بدون اینکه بدنتان آمادگی لازم را داشته باشد.
وی افزود: لذا استفاده بیش از حد از عضلات، فشار عضلانی یا قرار گیری بدن در وضعیتی خاص برای مدت زمان طولانی هرکدام می‌تواند سبب گرفتگی عضلات شوند.

عباس دقاق زاده اذعان داشت: گرفتگی عضلات در خواب به دلیل عکس العمل ((reflex بیش از حد عضلات است.وقتی شما در خواب جابجا شده و تکان می‌خورید، ماهیچه‌های ساق پایتان جمع شده و تاندون‌ها کشیده می‌شوند.این عمل، باعث تحریک گیرنده‌های عصبی موجود در تاندون‌ها شده و با فرستادن پیام‌های عصبی به نخاع، منقبض شدن را اعلام می‌کنند.

متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اظهار داشت: گرفتگی دردناک عضلات در شب، می‌تواند به دلیل درد سیاتیک و یا صدمات عصبی مانند کوفتگی عصب، آسیب‌های عضلانی، قطع موقتی جریان خون به پایان و مقدار غیر عادی املاح یا هورمون‌ها در بدن شما باشد که اگر دارای یکی از این مشکلات بودید، باید به پزشک مربوطه مراجعه کنید.طبقه بندی: فیزیوتراپی و توانبخشی كمردرد، 
برچسب ها: سیاتیک، پا، عضلات، عصب،
ارسال توسط فیزیوتراپیست بابك حسنجانی
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
لینک دوستان