تبلیغات
کلینیک فیزیوتراپی کاوه - کاهش نور آفتاب موجب کاهش سن پوکی استخوان شده است
کلینیک فیزیوتراپی کاوه
وب سایت تخصصی درمان ها و تمرینات فیزیوتراپی و توانبخشی - فیزیوتراپیست های بدون مرز
تمرین همانند داروست پس با صلاحدید فیزیوتراپیست تان انجام دهید

کاهش نور آفتاب موجب کاهش سن پوکی استخوان شده است
بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 19 اسفند 1393
به دلیل اینکه میزان دریافت نور آفتاب در بین افراد جامعه به ویژه در زنان کاهش یافته است، سن ابتلا به پوکی استخوان نیز کاهش چشمگیری یافته است.

ابوالفضل وفایی نژاد متخصص غدد و متابولیسم در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران افزود: اگرچه تماس بیش از اندازه با نور خورشید ممکن است عوارض و اثرات منفی قابل ملاحظه‌ای در برداشته باشد اما به هر ترتیب دریافت مقداری از نور آفتاب ضروری است.
وی با بیان اینکه کاهش دریافت نور خورشید بر روی استخوانها تاثیرات منفی بر جای می‌گذارد، تاکید کرد: به دلیل اینکه میزان دریافت نور آفتاب در بین افراد جامعه به ویژه در زنان کاهش یافته است سن ابتلا به پوکی استخوان نیز کاهش چشمگیری یافته است.

وفایی‌نژاد گفت: در واقع وقتی به زنان نور آفتاب کمتر می‌رسد به همین دلیل ویتامینD بسیار کمتر فراهم می‌شود و در نتیجه فرد مستعد استئوپروز یا همان پوکی استخوان می‌شود.

وی افزود: اگر چه در سالیان گذشته پوکی استخوان معمولا در افراد 50 سال به بالا مشاهده می‌شد اما در حال حاضر شاهد این هستیم که در سنین پایین‌تر از 50 سال نیز پوکی استخوان شایع شده است.طبقه بندی: فیزیوتراپی و توانبخشی پوکی استخوان،  تغذیه و دارو، 
برچسب ها: نورآفتاب، پوکی استخوان، ویتامین دی،
ارسال توسط فیزیوتراپیست بابك حسنجانی
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
لینک دوستان