تبلیغات
کلینیک فیزیوتراپی کاوه - دو سوم کاربران دچار درد‌های ناشی از کار با کامپیوتر می‌شوند
کلینیک فیزیوتراپی کاوه
وب سایت تخصصی درمان ها و تمرینات فیزیوتراپی و توانبخشی - فیزیوتراپیست های بدون مرز
تمرین همانند داروست پس با صلاحدید فیزیوتراپیست تان انجام دهید

دو سوم کاربران دچار درد‌های ناشی از کار با کامپیوتر می‌شوند
بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 6 اردیبهشت 1394
عدم آمادگی جسمانی برای انجام حرکات و فعالیت‌های ورزشی، خطر بسیاری از آسیب‌های مربوط به ناحیه کمر به ویژه عارضه فتق دیسک کمر را تا حدود دو برابر افزایش می‌دهد.

سهراب محمودی جراح و متخصص ارتوپدی در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: عارضه فتق دیسک کمر، عارضه‌ای نسبتاً شدید و دردناک است که عوامل مختلفی نظیر خم شدن غیر اصولی، چاقی و اضافه وزن و انجام حرکات چرخشی و کششی نامناسب در بروز آن نقش دارند.
وی تأکید کرد: نتایج یک تحقیق نشان داد که حدود دو سوم کاربران، دچار درد‌های ناشی از کار طولانی مدت با کامپیوتر می‌شوند که این موضوع به طور عمده به دلیل عدم رعایت وضعیت صحیح بدنی بروز می‌کند.

حقانی با بیان اینکه بسیاری از بافت‌های بدن در نتیجه کار طولانی مدت با کامپیوتر ممکن است دچار خستگی و درد شوند، اظهار داشت: مفاصل بدن به دلیل عدم تحرک و ثابت بودن دچار مشکل و درد می‌شوند که این مشکلات در ناحیه گردن، شانه، آرنج، مچ و انگشتان و حتی کمر بیشتر بروز می‌کند.

وی یادآور شد: انتخاب میز و صندلی استاندارد و مناسب، استفاده صحیح از میز، صندلی، مانیتور، صفحه کلید و موس، استراحت و تحرک بدنی پس از هر نیم ساعت کار با کامپیوتر و انجام حرکات نرمشی ساده و منظم، از مهمترین اقدامات جهت پیشگیری از عوارض و دردهای ناشی از کار طولانی مدت با کامپیوتر است.

حقانی افزود: علاوه بر عوارض مفصلی، عوارض استخوانی و عضلانی نیز در نتیجه کار طولانی مدت با کامپیوتر ممکن است بروز کند.طبقه بندی: فیزیوتراپی و توانبخشی عضلانی، 
برچسب ها: کاربر کامپیوتر، درد، عضلانی، آرتروز،
ارسال توسط فیزیوتراپیست بابك حسنجانی
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
لینک دوستان