تبلیغات
کلینیک فیزیوتراپی کاوه - هشدار جدی در خصوص نیاز نوجوانان به فیزیوتراپی گردن و کمر
کلینیک فیزیوتراپی کاوه
وب سایت تخصصی درمان ها و تمرینات فیزیوتراپی و توانبخشی - فیزیوتراپیست های بدون مرز
تمرین همانند داروست پس با صلاحدید فیزیوتراپیست تان انجام دهید

هشدار جدی در خصوص نیاز نوجوانان به فیزیوتراپی گردن و کمر
بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 6 اردیبهشت 1394
نوجوانان در دنیای امروزی به خاطر اعتیاد شدید به استفاده از وسیله الکترونیکی بسیار زودتر از سن مورد انتظار از نظر فیزیوتراپی گرفتار درد استخوانی، ناگریز به انجام تمرینات فیزیوتراپی شده‌اند.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران، کارشناسان در موسسه تحقیقاتی کایر وپراکنیک کشور انگلستان با مطالعه بر روی نوجوانان دریافته‌اند در حدود 45 درصد از نوجوانان و افراد زیر 30 سال از مشکلات گردن‌درد و کمر‌درد رنج می‌برند و مقصر اصلی استفاده بیش از حد مجاز از تلفتن‌های همراه هوشمند و انواع تبلت‌ها است.
گفتنی است، کارشناسان شیوه‌های جدید زندگی بدون تحرک و نیز استفاده بی‌رویه از تلفن همراه را حامل مشکلات گردن و کمر درد افراد می‌دانند.

کارشناسان به والدین توصیه می‌کنند حتما از کامپیوتر‌های رو میزی برای آموزش و درس کودکان خود استفاده کنند و یا نرم‌افزار‌ها را بر روی کامپیوتر‌های رومیزی نصب کنند تا به این ترتیب مانع از کمردرد و مشکلات گردن‌درد فرزندان خود شوند.

هم‌اکنون تنها در کشور انگلستان نوجوانان از سن 12 سالگی به خاطر کمر وگردن درد تحت مشاوره فیزیوتراپی قرار می‌گیرند.

در این تحقیق از 2100 دانش‌آموز نوجوان انگلیسی در خصوص عادت استفاده از تلفن همراه و سابقه گردن و کمر درد آن‌ها پرسش به عمل آمده است.طبقه بندی: فیزیوتراپی و توانبخشی ستون فقرات گردنی، 
برچسب ها: فیزیوتراپی، گردن درد، تحرک،
ارسال توسط فیزیوتراپیست بابك حسنجانی
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
لینک دوستان