تبلیغات
کلینیک فیزیوتراپی کاوه - نیم درصد کودکان دچار قوس جانبی ستون فقرات می‌شوند
کلینیک فیزیوتراپی کاوه
وب سایت تخصصی درمان ها و تمرینات فیزیوتراپی و توانبخشی - فیزیوتراپیست های بدون مرز
تمرین همانند داروست پس با صلاحدید فیزیوتراپیست تان انجام دهید

نیم درصد کودکان دچار قوس جانبی ستون فقرات می‌شوند
بازدید : مرتبه
تاریخ : یکشنبه 6 اردیبهشت 1394
بر اساس آمارهای جهانی حدود نیم درصد کودکان در بسیاری از مناطق جهان، دچار قوس جانبی ستون فقرات می‌شوند که این آمار نشان دهنده شیوع نسبتاً بالای این بیماری است.

هادی عبادی جراح و متخصص ارتوپدی در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران، اظهار داشت: اسکولیوز قوس جانبی ستون فقرات است که معمولاً بدون درد و علامت خاصی پیشرفت می‌کند و به دلیل عدم تشخیص به موقع، بعد از گذشت مدتی شدت می‌یابد.
وی، با اشاره به آمارها مختلفی که در خصوص موارد ابتلا به اسکولیوز وجود دارد، تاکید کرد: بر اساس آمارهای جهانی حدود نیم درصد کودکان در بسیاری از مناطق جهان، دچار اسکولیوز می‌شوند که این آمار نشان دهنده شیوع نسبتاً بالای این بیماری است.

عبادی گفت: تومورهای نخاعی، برخی بیماری‌های اسکلتی و بیماری فلج اطفال می‌توانند منجر به بیماری اسکولیوز در کودکان شوند.

وی، با بیان اینکه علت دقیق بروز بیماری اسکولیوز مشخص نیست، یادآور شد: در صورت عدم تشخیص و درمان به موقع این بیماری، عوارض بد و حتی خطرناکی ممکن است، ایجاد شود.

عبادی افزود: افرادی که زمینه‌هایی از ابتلا و یا افزایش خطر ابتلا به اسکولیوز را دارند، به ویژه کودکانی که درخانواده آن‌ها زمینه ابتلا به این بیماری وجود داشته و یا دچار تومورهای نخاعی یا بیماری‌های مربوط به ستون فقرات هستند، باید بیشتر مراقب باشند. 
طبقه بندی: فیزیوتراپی و توانبخشی کودک، 
برچسب ها: ستون فقرات، بیماری اسکلتی، اسکولیوز،
ارسال توسط فیزیوتراپیست بابك حسنجانی
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
لینک دوستان