تبلیغات
کلینیک فیزیوتراپی کاوه - فواید باور نکردنی ورزش برای کاهش عوارض شیمی درمانی
کلینیک فیزیوتراپی کاوه
وب سایت تخصصی درمان ها و تمرینات فیزیوتراپی و توانبخشی - فیزیوتراپیست های بدون مرز
تمرین همانند داروست پس با صلاحدید فیزیوتراپیست تان انجام دهید

فواید باور نکردنی ورزش برای کاهش عوارض شیمی درمانی
بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 23 اردیبهشت 1394
یکی از مشکلات افراد سرطانی عدم توانایی ادامه دادن شیمی درمانی به دلیل ضعف است که با یک راهکار معجزه آسا می‌توان این مشکل را تا حد زیادی برطرف کرد.

به گزارش خبرنگار علمی باشگاه خبرنگاران؛ پژوهشگران در یک تحقیق منحصر به فرد دریافته‌اند انجام ورزش توسط بیماران سرطانی که در حال طی شیمی درمانی هستند می‌توان باعث کاهش عوارض شیمی درمانی در افراد و قابلیت تحمل دوزهای بالاتری از دارو نشود.
گفتنی است؛ انجام ورزش به ویژه در زنان مبتلا به سرطان سینه می تواند باعث کاهش احساس درد، کاهش تهوع و افزایش انرژی بیشتر بدن شود.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، بر اساس تحقیقات موسسه سرطان کشور هلند حتی انجام ورزش‌ ملایم در خانه نیز می‌تواند به مبتلایان به سرطان کمک شایانی کند و لزوما نیازی به رفتن به باشگاه های ورزشی و انجام ورزش‌های سنگین نیست.

دوزهای شیمی درمانی و ادامه فرآیند درمان است که اغلب سبب عدم توانایی در تکمیل درمان توسط پزشک و در نهایت مرگ بیمار می‌شود.

اما بر اساس این مطالعه که در مجله انکولوژی بالینی منتشر شده است ورزش می‌تواند به آسانی اثرات جانبی شیمی درمانی را مهار و شانس امید به زندگی را در افراد تقویت کند.

این نتایج حاصل پژوهش‌ بر روی 230 بیمار مبتلا به سرطان سینه در سه گروه داوطلب انجام ورزش‌های هوازی، ورزش‌های ساده و عدم انجام ورزش بوده است.
طبقه بندی: فیزیوتراپی و توانبخشی سایر بیماری ها، 
برچسب ها: ورزش هوازی، شیمی درمانی، امید به زندگی، سرطان سینه،
ارسال توسط فیزیوتراپیست بابك حسنجانی
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
لینک دوستان