تبلیغات
کلینیک فیزیوتراپی کاوه - مصرف آهن راهکار اصلی جلوگیری از تأخیر رشد است
کلینیک فیزیوتراپی کاوه
وب سایت تخصصی درمان ها و تمرینات فیزیوتراپی و توانبخشی - فیزیوتراپیست های بدون مرز
تمرین همانند داروست پس با صلاحدید فیزیوتراپیست تان انجام دهید

مصرف آهن راهکار اصلی جلوگیری از تأخیر رشد است
بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 23 اردیبهشت 1394
مصرف آهن که به طور عمده از کم‌خونی پیشگیری می‌کند، راهکار اصلی در جلوگیری از تأخیر رشد کودکان و نوزادان و حتی جنین در رحم مادر است.

مهدی فهیمی استادیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران گفت: کم‌خونی در مادران باردار مشکلی مهم است که علاوه بر مادر، جنین را نیز در معرض عوارض متعددی قرار می‌دهد.
وی افزود: در کودکان نیز کم‌خونی موجب اختلال رشد، اختلال یادگیری و کاهش قدرت ذهنی آن‌ها شده و در نتیجه به افت کیفیت زندگی و در مدرسه به افت کیفیت تحصیلی کودک منجر می‌شود.

فهیمی با بیان این که شایع‌ترین علت بروز کم‌خونی کمبود آهن در بدن به دلیل دریافت ناکافی این عنصر ضروری است، تأکید کرد: مصرف آهن که به طور عمده از کم‌خونی پیشگیری می‌کند، راهکار اصلی در جلوگیری از تأخیر رشد کودکان و نوزادان و حتی جنین در رحم مادر است.

وی یادآور شد: کم‌خونی مادر باردار به دلیل کمبود آهن، موجب تأخیر رشد جنین، تولد نوزاد با وزن کم و حتی افزایش مرگ و میر در هنگام زایمان می‌شود.

فهیمی خاطرنشان کرد: مصرف کم گوشت و فرآورده‌های گوشتی و مصرف ناکافی زرده تخم‌مرغ، ماهی،‌ سبزی‌ها و میوه‌ها و لوبیا و عدس، از مهم‌ترین عوامل بروز کم‌خونی ناشی از فقر آهن است.طبقه بندی: اخبار روز فیزیوتراپی و توانبخشی، 
برچسب ها: قرص آهن، تاخیر رشد، کم خونی،
ارسال توسط فیزیوتراپیست بابك حسنجانی
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
لینک دوستان