تبلیغات
کلینیک فیزیوتراپی کاوه - از هر 10 نفر، 8 نفر کمر درد را تجربه می‌کنند
کلینیک فیزیوتراپی کاوه
وب سایت تخصصی درمان ها و تمرینات فیزیوتراپی و توانبخشی - فیزیوتراپیست های بدون مرز
تمرین همانند داروست پس با صلاحدید فیزیوتراپیست تان انجام دهید

از هر 10 نفر، 8 نفر کمر درد را تجربه می‌کنند
بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 23 اردیبهشت 1394
تحقیقات نشان می‌دهد که از هر 10 نفر، بیش از 8 نفر در طول زندگی خود کمر درد را تجربه می‌کنند و این آمار در بین زنان و مردان تفاوت خاصی ندارد.

سعید نورایی، استادیار دانشگاه علوم پزشکی ایران در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران، گفت: کمر یکی از آسیب‌پذیرترین قسمت‌های بدن است و هر فردی ممکن است دچار عارضه‌های مرتبط با آن شود .
وی ادامه داد: کمر دارای یک سیستم پیچیده شامل اجزائی نظیر ستون و مهره‌ها، نخاع، اعصاب و ماهیچه‌ها است و هر یک از این اجزاء در معرض انواع آسیب‌ها قرار دارند.

نورایی، با اشاره به اینکه اغلب افراد در زندگی خود دچار درجات مختلفی از کمر درد می‌شوند، تاکید کرد: تحقیقات نشان می‌دهند از هر 10 نفر جمعیت، بیش از 8 نفر در طول زندگی خود کمر درد را تجربه می‌کنند و این آمار در بین زنان و مردان تفاوت خاصی ندارد.

وی افزود: اگرچه کمر درد ممکن است بسیار دردناک بوده و فرد از کار و زندگی عقب بیندازد، اما اغلب موارد آن قابل درمان و بهبود هستند.

نورایی، یاد‌آورد شد: درمان دارویی فیزیوتراپی و اصلاح عادات زندگی، در اغلب افراد مبتلا به کمر درد موجب بهبود عارضه می‌شود و کمتر کسی نیاز به اعمال جراحی پیدا می‌کند. طبقه بندی: فیزیوتراپی و توانبخشی كمردرد، 
برچسب ها: کمردرد، ستون فقرات، نخاع،
ارسال توسط فیزیوتراپیست بابك حسنجانی
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
لینک دوستان