تبلیغات
کلینیک فیزیوتراپی کاوه - درمان شکستگی‌ها باید همراه با آخرین متدها و آخرین امکانات باشد
کلینیک فیزیوتراپی کاوه
وب سایت تخصصی درمان ها و تمرینات فیزیوتراپی و توانبخشی - فیزیوتراپیست های بدون مرز
تمرین همانند داروست پس با صلاحدید فیزیوتراپیست تان انجام دهید

درمان شکستگی‌ها باید همراه با آخرین متدها و آخرین امکانات باشد
بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 17 تیر 1394
رئیس انجمن جراحان ارتوپدی با بیان اینكه شکستگی های لگن ممکن است همراه با درگیری احشاء دیگر باشد گفت : درمان شکستگی ها باید همراه با آخرین متدها و آخرین امکانات باشد .

دکتر غلامعلی عکاشه رئیس انجمن جراحان ارتوپدی در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران با بیان اینکه شکستگی های ترومای لگن معمولا در حوادث شدید تصادفی یا طبیعی مانند زلزله یا سقوط ایجاد می شود گفت : شکستگی هایی لگن ممکن است همراه با درگیری احشاء دیگر باشد .
وی با اشاره به اینکه شکستگی های لگن شاید تنها بخشی باشد که تمام جراحان شامل جراح عمومی ، گوارش ، اورولوژی و مهمتر از همه ارتوپدی در چهارچوب آن قرار دارند افزود : به همین دلیل برای درمان یک ترومای لگن باید حضور تمام این عوامل در کنار هم باشند .

رئیس انجمن جراحان ارتوپدی ادامه داد : معمولا مریض های همراه با ترومای لگن دارای خونریزی فراوان با علائم افت فشار خون و مسائل جانبی خطرناک هستند که از همان لحظه اول باید برنامه علمی و صحیح انجام شود .

وی با بیان اینکه در این موارد بیشترین نقش را بعد از عوامل عروقی ، ارتوپدی دارد اظهار کرد : چرا که هر اقدامی که در داخل محفظه بسته لگنی انجام شود باید با یک ثابت کردن چهارچوب محفظه لگن باشد که همان لحظات اول این ثابت کردن یا بی حرکت کردن مهره انجام می شود و در مراحل بعد ثابت کردم محل شکستگی و اقدامات آینده ساز برای سلامتی بیمار انجام می شود.

دکتر عکاشه در پایان با اشاره به اینکه از آنجایی که بد جوش خوردن استخوان لگن میتواند عوارض بعدی بیمار را افزایش دهد خاطرنشان کرد : درمان شکستگی ها باید همراه با آخرین متدها و آخرین امکانات باشد .



طبقه بندی: اخبار روز فیزیوتراپی و توانبخشی، 
برچسب ها: شکستگی، لگن، ارتوپدی، تروما، جراحی، فشارخون،
ارسال توسط فیزیوتراپیست بابك حسنجانی
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
لینک دوستان