تبلیغات
کلینیک فیزیوتراپی کاوه - فیبرومالژیا با فعالیت‌های مغزی در ارتباط است
کلینیک فیزیوتراپی کاوه
وب سایت تخصصی درمان ها و تمرینات فیزیوتراپی و توانبخشی - فیزیوتراپیست های بدون مرز
تمرین همانند داروست پس با صلاحدید فیزیوتراپیست تان انجام دهید

فیبرومالژیا با فعالیت‌های مغزی در ارتباط است
بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 17 تیر 1394
بر اساس نتایج پژروهش‌ها سندرم فیبرومالژیا با فعالیت‌های مغزی در ارتباط بوده و در واقع برخی از اختلالات عملکردی مغز، ممکن است احتمال بروز این سندرم را افزایش دهند.

هوشنگ فقاهت متخصص روماتولوژی در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران گفت: فیبرومالژیا سندرم درد ناتوان کننده‌ای است که واقعا وجود داشته و احساس می‌شود  هم افراد بیمار و هم پزشکان باید با آن مقابله کرده و در واقع آن را بیش از پیش جدی بگیرند.
وی افزود: مشخصه اصلی درد فیبرومالژیا کاهش آستانه درد در ناحیه مفصل آسیب دیده است که این درد اغلب موارد با سایر علائم عارضه‌های مفصلی نیز همراه است.

فقاهت با بیان اینکه سندرم درد فیبرومالژیا با آرتریت‌روماتوئید در ارتباط بوده و با درد عضلانی عمومی و احساس خستگی همراه است، تاکید کرد: این نوع درد در برخی از موارد با اختلال عملکرد سایر اندام‌ها و بافت‌های حیاتی ممکن است در ارتباط باشد و باید ارتباط این درد با اختلالات اندام‌ها به دقت بررسی شود.

وی تصریح کرد: بر اساس نتایج پژوهش‌ها سندرم فیبرومالژیا با فعالیت‌های مغزی در ارتباط بوده و در واقع برخی از اختلالات عملکردی مغز، ممکن است احتمال بروز این سندرم را افزایش دهد.

فقاهت اظهار داشت: یکی از مهمترین مشکلات در خصوص مبتلایان به سندرم فیبرومالژیا، علایم شایع آن است و در اغلب موارد آزمایشات بالینی مشکل خاصی را نشان نمی‌دهند.

فقاهت خاطرنشان کرد: آرتریت‌روماتوئید یک بیماری مفصلی بسیار شایع است که می‌تواند موجب بروز محدودیت‌های حرکتی قابل ملاحظه در فرد مبتلا شود و این بیماری ممکن است با بروز سندرم ناتوان‌کننده فبیرومالژیا و درد آن، در ارتباط باشد.طبقه بندی: فیزیوتراپی و توانبخشی عضلانی، 
برچسب ها: فیبرومالژیا، فعالیت مغزی، علرضه مفصلی، احساس خستگی، آرتریت روماتوئید،
ارسال توسط فیزیوتراپیست بابك حسنجانی
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
لینک دوستان