تبلیغات
کلینیک فیزیوتراپی کاوه - تحرک، مهم‌ترین گام برای پیشگیری از ابتلا به «ترومبوز»
کلینیک فیزیوتراپی کاوه
وب سایت تخصصی درمان ها و تمرینات فیزیوتراپی و توانبخشی - فیزیوتراپیست های بدون مرز
تمرین همانند داروست پس با صلاحدید فیزیوتراپیست تان انجام دهید

تحرک، مهم‌ترین گام برای پیشگیری از ابتلا به «ترومبوز»
بازدید : مرتبه
تاریخ : جمعه 20 مرداد 1396
یک متخصص قلب و عروق با بیان اینکه آمبولی شریانی در پا‌ها شایع‌تر است، گفت: بی تحرکی از مهم‌ترین علل ابتلای افراد به ترومبوز است.

به گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ بابک شریف کاشانی رئیس بخش قلب بیمارستان مسیح دانشوری اظهار کرد: ترومبوز آمبولی یکی از علل قابل پیشگیری مرگ است. ترومبوز به معنای تشکیل لخته خون در دیواره داخلی سیاهرگ است که این مساله بیشتر سیاهرگ های اندام های تحتانی را درگیر می‌کند.

شریف کاشانی افزود: لخته ایجاد شده باعث اختلال جریان خون و در نتیجه منجر به انسداد عروق خون می‌شود. یکی از مهم ترین عوارض ترومبوز ، آمبولی ریه است.

وی تصریح کرد: پا قسمتی از بدن است که بیشتر دچار ترومبوز و بروز آمبولی ریه می‌شود.بی تحرکی، بیماری‌های داخلی پیشرفته، سرطان‌ها، انجام برخی اعمال جراحی، ضربه به پا و شکستگی ها از جمله مهم ترین علل بروز ترومبوز است.

این متخصص قلب و عروق یادآور شد: برخی افراد نیز به صورت خود به خودی دچار ترومبوز می‌شوند که این مساله در خانم ها شایع تر از آقایان است.

شریف کاشانی در خصوص راه های پیشگیری از ترومبوز خاطر نشان کرد: افراد مستعد می توانند با انجام ورزش، داشتن تحرک، دریافت داروی مناسب، انجام درمان های فیزیوتراپی و ... از بروز ترومبوز پیشگیری کنند.طبقه بندی: فیزیوتراپی و توانبخشی تورم اندام و واریس، 
ارسال توسط فیزیوتراپیست بابك حسنجانی
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
لینک دوستان